Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Sagopa Kajmer tatlısı aman hadi hayırlısı diyorum. Oldu olanların benim tarafımdan yorumudur. Bu sadece benim için geçerlidir, kendinizi benim kafama getirmenize gerek yok. Ben anladığımı belirtmek mecburiyetindeyim.)

Sagopa Kajmer feat Dj Tarkan Oldu Olanlar Yorumlarım

Şimdilik kendime verdiğim sözleri tutuyorum sıkı sıkı, peki ya sonra?

ERSAN.NET: Sizden hatta benden bile değerli Sagopa burada diyor ki,  bugün kendisine söz veriyor, sonra sizden iyi olmasın kötü arkadaşlarının peşine gidiyor.Arkadaşları hep kötü yollara gittiği için otomatik olarak kendisi de gidiyor. Bittiğini gittikten sonra yani yaşadıktan sonra anlıyor ve parça parça bölünmek yerine, örnek insan olmanız gerektiğini, sözleri ile örneklendiriyor.)

(Etrafındaki çok yüzlü insanlar ile yola çıktığında, hep çizgili yollara düştüğünü söylüyor. Çizgili yoldan geçmeden bunu anlamanız beklenemez. Düşürülüp kalkmadan, acılar çekmeden yürüyemeyeceğinizi belirten sözleri ile, kendisini günümüze kadar getirebildiğini ve düşündükçe umutlarını gizlediğini ve yağmurlu zamanla, temizlendiğini söylüyor. )

(Bu bölüm nakarat ve olayın kopma anıdır. Nasıl kıyamet kopuyorsa parçada bu bölümde kopuyor. Burada Sagopa diyor ki Nasıl anlatsam bu insanlar anlar? O yollardan geçerken çiziklerin düz olmasının kendisine çok büyük zararı olduğunu anlayıp, sizleri o çukurdan çıkartmak için yaptığı bu parçayı her dinlediğimde tüylerimi diken diken oluyor.

(Çünkü bir insanı kurtarmak, dünyada ki tüm insanları kurtarmak gibidir.)

Sagopa kendisini feda etmiş size de bunu yaşatmış olduğu için ona ne kadar teşekkür etsek azdır. 

Sözlerimi üstü kapalı yazıyorum çünkü içeriğe girdiğimiz de çıkışımız maalesef imkansız. Bizde tek imkansız vardır oda bizleri ve tüm herşeyi yoktan yaratan Allah'ı görmektir. Bunun haricinde herşey imkanlıdır.